Fizjobalance – fizjoterapeuta Gdynia

Trening EMS- najnowocześniejsza elektrostymulacja w Gdyni

Trening EMS

Trening EMS jest odpowiedzią na współczesne oczekiwania, czyli bycie w dobrej formie fizycznej przy maksymalnej oszczędności czasu.
Trening EMS to idealny kompromis pomiędzy aktywnością sportową, a wyzwaniami dnia codziennego. Wyróżnia nas indywidualne podejście do każdego klienta.

Jeśli nie chcesz ćwiczyć na siłowni przez wiele godzin w tygodniu, a chcesz jednocześnie wytrenować wszystkie duże grupy mięśni podczas jednego intensywnego treningu, to jest dokładnie tym, czego potrzebujesz. Trener personalny zadba o najwyższą efektywność treningową.

 

U nas każdy klient może poczuć się wyjątkowo! Z nami treningi staną się przyjemnym doświadczeniem i pozwolą cieszyć się wytrenowanym i zdrowym ciałem bez dużego nakładu czasowego. Osoby, które nie czują się dobrze w dużej siłowni fitness, doceniają krótką intensywność treningu i kochają to, co EMS (elektrostymulacja mięśni) daje im pod względem siły, szybkości, zwinności i wytrzymałości.

Cennik

  • 1 trening – 120zł
  • 4 treningi – 450zł
  • 8 treningów – 800 zł

 

Czym jest trening EMS?

Skrót EMS znaczy Electric Muscle Stimulation – czyli elektrostymulację mięśni. Jest rodzaj treningu, który wykorzystuje urządzenie do elektrostymulacji. Z początku używany był tylko do fizjoterapii, jednak w niedługim czasie znalazł swoje zastosowanie w klasycznych ćwiczeniach i treningach fizycznych. Wbrew pozorom to w pełni bezpieczny trening, który zyskuje na popularności dzięki wyraźnym, pozytywnym wynikom.

Dla kogo elektrostymulacja

Z treningów EMS korzystają zarówno profesjonalni sportowcy, jak i amatorzy czy osoby aktywne fizycznie. Również ci, którzy dopiero zaczęli przygodę ze sportem i aktywnością mogą pójść na treningi elektrostymulacją. Charakteryzuje się tym, że jest stosunkowo krótki – trwa mniej więcej 20 minut. Tyle jednak wystarczy, aby trening EMS był efektywny. Można więc powiedzieć, że elektrostymulacja jest stworzona dla osób mniej cierpliwych – tych, którzy chcą uzyskać szybkie efekty w niedługim czasie.

 

Pierwsze rezultaty z treningów EMS mogą się pojawić już po miesiącu. Umów się do Fizjobalance w Gdyni na pierwszą wizytę!

Przeciwwskazania

Trening elektrostymulacją jest bezpieczny, jednak istnieją grupy, dla których EMS jest niewskazany. Są to na pewno kobiety w ciąży, osoby z rozrusznikami serca, chorujący na padaczkę, nadciśnienie, cukrzycę czy miażdżycę.

Jak wygląda trening?

Trening EMS ma za zadanie zaangażować i pobudzić pracę partii mięśniowych – nawet tych głębokich, które są trudne do wyćwiczenia. Elektrostymulacja potrafi pobudzić nawet 90 procent mięśni, co nie zawsze jest możliwe tradycyjnymi metodami. Trening EMS zawsze się odbywa pod okiem trenera personalnego, który dobiera odpowiedni zestaw ćwiczeń pod klienta.

 

Na klienta zakłada się specjalny strój, który obejmuje całe ciało. Podłączane są do niego elektrody, które mają styczność ze skórą. Podczas ćwiczeń, które wykonuje, zostają wysyłane impulsy elektryczne, które mają indywidualnie dopasowaną częstotliwość. Aktywują one konkretne partie mięśni, dzięki czemu trening jest jeszcze bardziej efektywny. Trening EMS trwa niecałe 20 minut – w porównaniu z kilkoma godzinami spędzonymi na siłowni, to ogromne zaoszczędzenie czasu, a można spalić ponad 1000 kalorii.

Zalety i efekty elektrostymulacji

Widoczne efekty w krótkim czasie to jedna z największych zalet elektrostymulacji. Trening EMS jest stworzony dla tych, którzy nie tylko chcą szybkich rezultatów, ale nie mają dużo czasu na regularne ćwiczenia – elektrostymulacja jest wykonywana raz w tygodniu, przez 20 minut. Jest to również łatwy trening, gdyż nie składa się ze skomplikowanych ćwiczeń, a raczej prostych, podstawowych. To elektrody motywują mięśnie do intensywnej pracy, nawet te głębokie. Trening EMS odbywa się także pod okiem trenera, więc nie ma mowy ani o kontuzjach, ani o wypadkach.

 

Oprócz zwiększenia i wzmocnienia masy mięśniowej, po treningach elektrostymulacją można uzyskać szczuplejszą sylwetkę, zmniejszenie cellulitu, bólów stawowych, czy po prostu polepszenia samopoczucia.

Fizjobalance zaprasza na treningi!

Przekonaj się, jakie efekty może przynieść elektrostymulacja! Zapraszamy na treningi EMS osoby w każdym wieku, którzy chcą polepszyć swoją sylwetkę i zdrowie! Gdynia i okolice – każdy może się do nas zgłosić! Zadzwoń lub napisz już dzisiaj!

 

Zobacz również