Fizjobalance – fizjoterapeuta Gdynia

Rehabilitacja sportowa Gdynia – Fizjobalance

Rehabilitacja sportowa

Rehabilitacja sportowa to szeroki dział fizjoterapii, łączący profilaktykę urazów, terapię po urazach oraz przygotowanie narządu ruchu do powrotu do treningu. Zapraszamy do Fizjobalance w Gdyni – nasi fizjoterapeuci specjalizują się w leczeniu urazów sportowych!

Grupą docelową są osoby aktywne fizycznie i sportowcy, którzy narażeni są na większe obciążenia oraz z tym związane urazy. Przy specjalistycznej rehabilitacji sportowej musimy wziąć pod uwagę podstawy fizjologii wysiłku oraz biomechaniki narządu ruchu w uprawianej przez pacjenta dyscyplinie. W związku z ich szczególnymi oczekiwaniami stosujemy indywidualne programy treningowe, które zapewniają szybki powrót do sprawności sportowej.

 

Co zyskasz dzięki rehabilitacji sportowej

Zabiegi z rehabilitacji sportowej to przede wszystkim szybszy sposób na regenerację organizmu po ciężkim wysiłku fizycznym. Regularna fizjoterapia zmniejsza ryzyko występowania kolejnych kontuzji, jak i przywraca równowagę w organizmie. Wszelkie bóle, urazy, obciążenie stawów i mięśni mogą być skutecznie usunięte właśnie poprzez rehabilitację sportową. Jest to najskuteczniejsza metoda na osiągnięcie doskonałych wyników sportowych, bez narażania ciała na uszkodzenia.

 

Sportowcy, zwłaszcza ci profesjonalni, nie unikną w stu procentach kontuzji – kolano skoczka czy biegacza to jedne z najczęstszych urazów. Dlatego odwiedzenie fizjoterapeuty sportowego, którego specjalizacją jest leczenie osób aktywnych fizycznie, prędzej czy później będzie miało miejsce. W Fizjobalance w Gdyni możesz liczyć na profesjonalną pomoc – pomożemy z każdym uszkodzeniem ciała i przywrócimy Twoją sprawność na nowo!

Cennik

 

Rehabilitacja sportowa nie tylko dla zawodowców

Należy zapamiętać, że rehabilitacja sportowa nie jest zarezerwowana tylko dla profesjonalnych zawodników. Każdy, kto aktywnie spędza czas i uprawia jakąkolwiek dyscyplinę sportową może skorzystać z usług fizjoterapeuty sportowego. Urazy i kontuzje podczas ćwiczeń zdarzają się każdemu, bez względu na to, czy ktoś jest zawodowym piłkarzem, czy tylko zawodnikiem w szkolnej drużynie. Aby wrócić do pełnej sprawności fizycznej po stłuczeniu, wypadku czy operacji konieczna będzie rehabilitacja.

 

Pomagamy więc sportowcom amatorom, zawodowcom, powracającym po przerwie (np. po operacji), sportowcom wyczynowym oraz początkującym. Każdy jest mile widziany w Fizjobalance – wystarczy do nas zadzwonić i umówić się na terapię u fizjoterapeuty!

 

Etapy fizjoterapii po kontuzji

Każdą terapię dobieramy indywidualnie, tak aby w pełni bezpiecznie i skutecznie wyleczyć daną kontuzję. Istnieje wiele rodzajów urazów sportowych, dlatego tak ważne jest, aby doświadczony fizjoterapeuta dokładnie wybadał, co dolega pacjentowi. Dopiero wtedy możemy przystąpić do realizacji planu rehabilitacji.

 

Pierwszym etapem jest przywrócenie pełnego zakresu ruchu w miejscu, które jest uszkodzone. Robi się to bezpośrednio po kontuzji czy operacji. W momencie, kiedy pacjent może bez problemu się poruszać (nie odczuwając bólu), następuje drugi etap – delikatny powrót do aktywności sportowej, unikając obciążenia kontuzjowanego miejsca. Trzeci etap zaczyna się, kiedy kontuzja jest praktycznie wyleczona. Rehabilitacja wygląda wtedy jak zwykły trening uprawianego przez pacjenta sportu. Gdy pacjent na dobre wrócił do zawodów i ćwiczeń, może realizować czwarty etap, czyli regularne, pełne programy treningowe, które mają wzmocnić organizm i zapobiec następnej kontuzji.

 

Zapraszamy do Fizjobalance

Uprawiasz sport? Aktywnie spędzasz czas? Odwiedź Fizjobalance w Gdyni – nasz fizjoterapeuta dostosuje rehabilitację do Twoich potrzeb! Specjalizujemy się w treningach dla sportowców zawodowych, jak i amatorów, przywracając im pełną sprawność fizyczną. Żadna kontuzja nie jest nam straszna – pomożemy każdemu!

 

Zobacz również: