Fizjobalance – fizjoterapeuta Gdynia

Fizjoterapeuta dziecięcy Gdynia – Leczenie wad postawy u dzieci i młodzieży w Fizjobalance

Leczenie wad postawy u dzieci i młodzieży

Oferujemy rehabilitację dzieci i młodzieży z problemami rozwojowymi, wadami postawy, po przebytych urazach i złamaniach. Dzięki nam Twoje dziecko zacznie prawidłowo stać i chodzić, jak i odzyska sprawność poruszania się na co dzień.

Stawiamy na funkcjonalne podejście oraz indywidualną terapię dobraną dla każdego małego pacjenta. Jeśli zauważyłaś/eś, że Twoje dziecko: stawia stopy do środka, ma tendencję do koślawienia lub szpotawienia kolan, ma uwypuklony brzuch, odstające łopatki, a plecy okrągłe lub podejrzewasz skrzywienie kręgosłupa, zapraszamy na konsultację i profesjonalną rehabilitację dziecięcą: ćwiczenia korygujące sylwetkę, edukację pacjenta i rodziców, naukę prawidłowych nawyków ruchowych. Każdy z naszych fizjoterapeutów posiada odpowiednie kwalifikacje do pracy z dziećmi i młodzieżą, gwarantując ich bezpieczeństwo i komfort podczas fizjoterapii. Fizjobalance z Gdyni zaprasza!

 

Kim jest fizjoterapeuta dziecięcy

Fizjoterapeuta dziecięcy, jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się rehabilitacją dzieci i młodzieży. Specjalizuje się w leczeniu wad postawy, jak i innymi schorzeniami i dysfunkcjami. Rehabilitacja dzieci odbywa się również po różnych wypadkach takich jak złamania, stłuczenia, zwichnięcia. Fizjoterapeuta dziecięcy musi być wyjątkowo cierpliwy i mieć dobre podejście do dzieci, zwłaszcza tych najmniejszych. Trzeba umieć współpracować zarówno z nimi, jak i z rodzicami. Należy zachować odpowiedni dialog między wszystkimi uczestnikami fizjoterapii, a także w pełni zaufać fizjoterapeucie.

 

UWAGA! Rehabilitacja dzieci w naszym gabinecie w Gdyni NIE jest przeprowadzana dla niemowląt. Fizjoterapia dotyczy tylko dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym i młodzieży.

 

Rehabilitacja dzieci i młodzieży w Fizjobalance

Zajmujemy się kompleksową rehabilitacją i fizjoterapią dziecięcą. Specjalizujemy się w poprawianiu korekcji wad postawy oraz rehabilitacji pourazowej. Na podstawie wywiadu z rodzicami i dzieckiem tworzymy indywidualny program ćwiczeń, jak i zabiegi z masażu. Przyczyniamy się do usunięcia płaskostopia, skoliozy, skrzywień kręgosłupa i kontuzji. Dzięki programowi rehabilitacyjnemu przygotowanemu przez naszych fizjoterapeutów, jesteśmy w stanie zniwelować wymienione wady i przyczynić się do wzmocnienia mięśni dziecka. Fizjoterapeuta dziecięcy robi wszystko, aby wada się nie rozwijała, a ustępowała.

 

Do rehabilitacji dzieci korzystamy ze specjalistycznego sprzętu, który – w przyjazny sposób -skutecznie leczy wady postawy i kontuzje. Wykorzystujemy również liczne usprawnienia ortopedyczne, jak i plastry kinesiotaping, które przyczyniają się do osiągnięcia szybkich efektów podczas terapii fizjoterapeutycznej.

 

Zapraszamy na zabiegi

Fizjobalance w Gdyni to miejsce, w którym Twoje dziecko wróci do pełnej sprawności fizycznej. Leczymy płaskostopie, skoliozę, skrzywienie kręgosłupa i więcej. Każdy fizjoterapeuta dziecięcy w naszym gabinecie ma doświadczenie w pracy z dziećmi – zapewniamy każdemu maluchowi bezpieczeństwo, komfort i dostosowany indywidualnie program ćwiczeń. Wszystko się dzieje w swoim tempie, bez wywierania presji. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt – odpowiemy na wszystkie pytania, a nawet oprowadzimy po gabinecie.

 

Zobacz również: