Fizjobalance – fizjoterapeuta Gdynia

Kinesiotaping w Fizjobalance w Gdyni

Kinesiology Tapingy

Kinesiology Taping to metoda stworzona przez japońskiego doktora Kenzo Kase na początku lat osiemdziesiątych , która została spopularyzowana zarówno w świcie sportu, jak i rehabilitacji.

Aplikacja plastrami (kinesiotaping) o właściwościach zbliżonych do ludzkiej skóry (elastyczność, ciężar, grubość i przepuszczalność powietrza) są skuteczne w terapii problemów stawowych i mięśniowych. Bazuje na kinezjologii i zdolnościach organizmu do samoleczenia. Kinesiotaping działa na mięśnie, powięzie, stawy, układ limfatyczny i nerwowy. Działanie kinesiotapingu polega na zmniejszeniu bólu mięśni i stawów, usuwaniu obrzęków limfatycznych, wspomaganiu pracy mięśni oraz korygowaniu niewłaściwej pozycji stawu.

 

Kinesiotaping znajduje również doskonałe zastosowanie w sporcie – m.in. jest bardzo często stosowany przez pływaków, lekkoatletów, siatkarzy, koszykarzy, piłkarzy nożnych i ręcznych. Możliwości tej terapii jest naprawdę wiele, dlatego kinesiotaping zyskał tak ogromną popularność na całym świecie. Fizjobalance zaprasza więc sportowców – tych zawodowych, jak i amatorów – na aplikacje plastrami. Obsługujemy zarówno mieszkańców Gdyni, jak i z pobliskich miejscowości.


Najczęściej stosowane aplikacje kinesiotapingu:

Jak działają?

Kinesiology Taping ma szerokie zastosowanie. W zależności od konkretnego problemu lub celu leczenia , terapeuta stosuje jedną z kilku technik aplikacji:

 

mięśniowa – stosowana najczęściej na osłabiony mięsień w celu wzmocnienia i na nadmiernie napięty w celu zmniejszenia wzmożonego tonusu.

 

więzadłowa – poprawa pracy więzadeł po przeciążeniach i urazach.

 

powięziowa – korekcja powięzi, przy pomocy której uzyskujemy prawidłowy ślizg mięśnia lub stawu oraz w bólach chronicznych.

 

funkcjonalna – wspomagająca ruch i pracę osłabionych mięśni np. przy opadającej stopie.

 

limfatyczna – specjalne umiejscowienie rozciętego na wiele odnóg plastra, który bazą przyklejony jest w okolicy węzłów chłonnych zaś odnogi obejmują obrzękniętą lub objętą stanem zapalnym część ciała – wspomaga mikrokrążenie krwi i odpływ chłonki.

 

Zapraszamy na zabiegi kinesiotapingu

Możliwości kinesiotapingu są ogromne. Dlatego nie czekaj, tylko odwiedź nasz gabinet w Gdyni. Uwolnisz się od bólu i napięć mięśniowych, jak również przyspieszysz leczenie rozległej kontuzji. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo w celu umówienia się na zabieg. Nie bój się zadawać pytań – rozwiejemy wszystkie wątpliwości i obawy!

 

Cennik

Zobacz również