Fizjobalance – fizjoterapeuta Gdynia

Fizjoterapia uroginekologiczna Gdynia – Fizjobalance

Fizjoterapia w ciąży i po porodzie

Fizjoterapia uroginekologiczna, czyli dna miednicy, skierowana do pacjentek po porodzie lub z zaburzeniami dna miednicy. Zapraszamy do Fizjobalance w Gdyni.
Najczęstsze zaburzenia dna miednicy:
-osłabienie mięśni dna miednicy,
-nietrzymanie moczu, parcia naglące, pęcherz nadreaktywny,
-ból podczas stosunku (dyspareunia), brak orgazmu, pochwica,
-bolesne miesiączki, ból owulacyjny, vulvodynia,
-obniżenie, wypadanie ścian pochwy, szyjki macicy,
-rehabilitacja po porodzie: ból krocza, hemoroidy.

Zainteresowanie naturalnymi metodami leczenia wzrasta, w tym także zainteresowanie klasycznym masażem – co obserwujemy także w naszym gabinecie w Gdyni. Dzięki badaniom wiemy, że masaż wyszczupla, leczy, relaksuje, pobudza układ krążenia i mięśnie. Fachowy dotyk fizjoterapeuty prowadzi do poprawy fizycznej i psychicznej sprawności. Masaż klasyczny pomoże w rehabilitacji chorób wewnętrznych, schorzeń z obszaru ortopedii i neurologii. Masażysta z naszego gabinetu w Gdyni poprzez odpowiedni masaż pomoże Ci poprawić krążenie, pozbyć się z organizmu toksyn, ujędrnić ciało, zmniejszyć obrzęk, pozbyć się stresu i bólu. Warto zdecydować się na masaż klasyczny – jest on zbawienny dla ciała i ducha.

 

Fizjoterapia uroginekologiczna w ciąży i połogu:

 

Skontaktuj się z nami i umów się na wizytę!

Cennik

 

Czym dokładnie jest fizjoterapia uroginekologiczna

Fizjoterapia dna miednicy, nazywana uroginekologiczną, jest formą leczenia wszelkich dysfunkcji mięśni przepony miednicy. Robi się to za pomocą ćwiczeń mięśni dna miednicy, elektrostymulację, drenażu limfatycznego czy masażu. Fizjoterapia uroginekologiczna pomaga kobietom w każdym wieku – nie tylko przyszłym mamom, ale również cierpiącym na problemy natury intymnej na co dzień. Jest szczególnie pomocna dla kobiet chcących zajść w ciążę i będących w trakcie ciąży, ale nie tylko one powinny skorzystać z pomocy fizjoterapii uroginekologicznej.

 

Dla kogo

Wspomniane wcześniej problemy z trzymaniem moczu, bolesne miesiączki, brak orgazmu (i inne dysfunkcje seksualne), czy wypadanie narządów (ścian szyjki macicy, pochwy) to tylko niektóre z zaburzeń dna miednicy. Fizjoterapia uroginekologiczna została stworzona po to, aby właśnie tego typu problemy mogły zostać wyleczone w jak najmniej inwazyjny sposób. Korzystają z niej również kobiety przygotowujące się do porodu, jak i z dolegliwościami związanymi z ciążą – bólem pleców, bólem krocza (po porodzie), czy hemoroidami.

 

Nie można ignorować tych problemów – należy bezzwłocznie sięgnąć pomocy specjalisty od fizjoterapii uroginekologicznej. W Fizjobalance znajdziesz komfort i opiekę, zachowując całkowitą dyskretność. Zapraszamy wszystkie kobiety z Gdyni i okolic na zabiegi.

 

Metody fizjoterapii uroginekologicznej

Fizjoterapia uroginekologiczna ma za zadanie uwolnić ciało od wszelkich napięć, bólu i zaburzeń dna miednicy. Aby tego dokonać stosuje się takie metody jak standardowe ćwiczenia, mające stymulować i korygować mięśnie dna miednicy, jednocześnie mając właściwości terapeutyczne. Masaż jest również nieodłącznym elementem fizjoterapii uroginekologicznej. Do leczenia dna miednicy wykorzystuje się także kinesiotaping, elektrostymulację bądź drenaż limfatyczny.

 

Zapisz się do Fizjobalance

Nie lekceważ problemów natury intymnej. Nie jesteś w tym sama – możesz znaleźć odpowiednią pomoc właśnie u Fizjobalance w Gdyni. Fizjoterapia uroginekologiczna to jedna z naszych specjalizacji – jest wykonywana w dyskretnych, komfortowych warunkach, za pomocą ćwiczeń i technik manualnych. Forma leczenia jest dostosowana indywidualnie. Zapraszamy na regularne wizyty, gdyż tylko w ten sposób możesz wrócić do pełnego zdrowia. W razie pytań służymy pomocą – wystarczy do nas zadzwonić lub napisać!

 

Zobacz również