Fizjobalance – fizjoterapeuta Gdynia

Ćwiczenia indywidualne w Fizjobalance w Gdyni

Ćwiczenia indywidualne

Ćwiczenia indywidualne stanowią delikatny, zrównoważony trening z naciskiem na wzmocnienie mięśni głębokich brzucha, które dają ogromne wsparcie plecom, utrzymując kręgosłup elastyczny i mocny. Ćwiczenia wykonywane są na macie gimnastycznej, z użyciem różnego sprzętu jak: dyski sensomotoryczne, wałki, taśmy, piłki.

Dodatkowo, dla efektywności i autokontroli pracy własnych mięśni proponujemy trening z użyciem Pressure BioFeedback STABILIZER™. To proste urządzenie działające w oparciu o zmiany ciśnienia w mankiecie napełnionym powietrzem, pozwala na kontrolowane i precyzyjne wykonywanie ćwiczeń mięśni odpowiedzialnych za stabilizację kręgosłupa.
Prawidłowo wykonane ćwiczenia rozciągające są bardzo ważnym elementem rehabilitacji: zwiększają zakresy ruchu w stawach, wzmacniają i uelastyczniają więzadła oraz ścięgna, powodują szybszą regenerację mięśni po treningach. Co najważniejsze, dzięki dobrze dobranym ćwiczeniom rozciągającym możemy wyrównać dysbalans mięśniowy i przeciwdziałać dolegliwościom bólowym kręgosłupa, bioder, kolan itp.
Trening mięśni dna miednicy jest skierowany głównie dla kobiet, które borykają się z osłabionymi mięśniami po porodzie, mają problemy z nietrzymaniem moczu, czy opadaniem narządów wewnętrznych. W czasie rehabilitacji w gabinecie terapeuta uczy właściwej postawy ciała, prawidłowego toru oddychania i pokazuje ich znaczenie w kontroli mięśni miednicy mniejszej, a także pokazuje sposoby unikania sytuacji obciążających.

Cennik

Zobacz również