Fizjobalance – fizjoterapeuta Gdynia

 

Rehabilitacja Gdynia – Fizjobalance zaprasza

Specjaliści z naszego gabinetu w Gdyni profesjonalnie zajmują się rehabilitacją zachowawczą, pourazową, przedoperacyjną i pooperacyjną narządu ruchu.

Ważne dla nas jest słuchanie i dostosowywanie się do indywidualnych potrzeb naszych gości, rozwiązywanie ich problemów, łączenie znanych technik masażu klasycznego z innowacyjnymi i najbardziej efektywnymi metodami rehabilitacji. Zaliczamy do nich terapię manualną tkanek miękkich, masaż tkanek głębokich, masaż powięziowy czy też metodę z użyciem plastrów Kinesiology Taping. Istotną częścią terapii są także indywidualne ćwiczenia – te, które mają na celu wzmacnianie, rozciąganie, równoważenie i niezwykle istotną stabilizację kręgosłupa.

Podstawą skutecznego leczenia jest indywidualne i kompleksowe podejście. Techniki i program ćwiczeń dobieramy do konkretnego pacjenta. W naszym gabinecie rehabilitacji w Gdyni stawiamy na psychologiczną więź, staramy się spełniać oczekiwania gości.

Rehabilitację w Gdynii oferujemy dla:

 • osób cierpiących na urazy ortopedyczne, bóle kręgosłupa, którym pomożemy usunąć napięcia i pozbyć się dolegliwości bólowych,
 • sportowców, dla których ważna jest zarówno profilaktyka urazów, jak i leczenie pourazowe, dzięki któremu powrócą do pełnej sprawności po urazie,
 • dzieci i młodzież z wadami postawy m.in. skolioza, koślawością kolan, czy obniżonym/podwyższonym napięciem mięśniowym,
 • kobiet w ciąży oraz po ciąży, które mogą skorzystać z profesjonalnych masaży dla kobiet w ciąży oraz fizjoterapii dna miednicy.

 • Terapia manualna tkanek miękkich

  Terapia manualna tkanek miękkich polega na wykorzystaniu określonych technik manualnych, mających na celu usunięcie napięć i dysfunkcji układu mięśniowo-powięziowego ( mięśni, ścięgien, więzadeł i powięzi ).


 • Leczenie wad postawy u dzieci i młodzieży


  Oferujemy rehabilitację dzieci i młodzieży z problemami rozwojowymi, wadami postawy, po przebytych urazach i złamaniach. Stawiamy na funkcjonalne podejście oraz indywidualną terapię dobraną dla każdego małego pacjenta.


 • Kinesiology Taping


  Kinesiology Taping to metoda stworzona przez japońskiego doktora Kenzo Kase na początku lat osiemdziesiątych , która została spopularyzowana zarówno w świcie sportu, jak i rehabilitacji.


 • Rehabilitacja sportowa


  Rehabilitacja sportowa to szeroki dział fizjoterapii łączący profilaktykę urazów, terapię po urazach oraz przygotowanie narządu ruchu do powrotu do treningu.


 • Rehabilitacja ortopedyczna


  W rehabilitacji ortopedycznej wspomagamy oraz kierujemy procesem powrotu do pełnej sprawności fizycznej po urazach, przeciążeniach oraz wszelkiego rodzaju dysfunkcjach narządu ruchu.


 • Ćwiczenia indywidualne


  Siła ludzkiego ciała tkwi w mięśniach głębokich. To one, gdy o nie odpowiednio zadbać, gwarantują sprawność narządu ruchu do późnej starości.


 • Fizjoterpia dna miednicy w ciąży i po porodzie


  Terapia skierowana jest do pacjentek po porodzie lub z zaburzeniami dna miednicy np. nietrzymanie moczu, osłabione mięśnie dna miednicy.

Dlaczego rehabilitacja jest tak ważna

Podstawą wszelkich wykonywanych przez nas zabiegów fizjoterapeutycznych z zakresu rehabilitacji jest dążenie do poprawy stanu naszych Pacjentów tak, aby docelowo przywrócić bądź zachować ich maksymalną sprawność ruchową. Regularne korzystanie z fachowej pomocy odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów doskonale znających się na swojej codziennej pracy pozwala skutecznie i trwale wyzbyć się negatywnych skutków rozmaitych przewlekłych dolegliwości chorobowych, jak również urazów. Ponadto, nie zapominajmy, iż ruchomość i kondycja człowieka ulegają pogorszeniu wraz z biegiem czasu, dlatego też profesjonalnie przeprowadzana rehabilitacja, stosownie dobrana do stanu poddającego się jej Pacjenta, pozwala znacząco spowolnić utratę sprawności następującą w związku ze starzeniem się organizmu. Rehabilitacja to tym samym szansa na zachowanie samodzielności i niezależności bez względu na wiek.

Wróć do dawnej sprawności

Nadrzędnym celem naszej rehabilitacji zawsze okazuje się wywołanie właściwej reakcji – wzmocnienie układu kostnego, odbudowa zanikających struktur mięśniowych, przywrócenie swobody wykonywania ruchów, rozciągnięcie ścięgien, poprawa stanu stawów, likwidacja obrzęków czy stanów zapalnych. Przeprowadzane przez naszych fizjoterapeutów zabiegi nastawione są na polepszenie ogólnej formy zgłaszających się do nas Pacjentów. Systematyczne leczenie to sposób na swobodną mobilność, lepszą wydajność, wygodę życia oraz dobre samopoczucie.

Zaufaj profesjonalistom od rehabilitacji

W stu procentach angażując się w swoją pracę, fizjoterapeuci naszego gabinetu motywują, dając Pacjentom szansę na zupełnie nową jakość życia. Posiadamy solidną wiedzę o rehabilitacji oraz bezustannie rozszerzamy zakres wykonywanych technik, co przesądza o solidności i skuteczności naszych zabiegów. Do skorzystania z atrakcyjnej oferty Fizjobalance zapraszamy osoby w każdym wieku – od dzieci i młodzieży, przez przyszłe mamy, aż do seniorów. Proponujemy również efektywne zabiegi fizjoterapeutyczne dla sportowców. Zainteresowanych, serdecznie zachęcamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszej placówki działającej na terenie Gdyni.