Specjaliści z naszego gabinetu w Gdyni profesjonalnie zajmują się rehabilitacją zachowawczą, pourazową, przedoperacyjną i pooperacyjną narządu ruchu.

Ważne dla nas jest słuchanie i dostosowywanie się do indywidualnych potrzeb naszych gości, rozwiązywanie ich problemów, łączenie znanych technik masażu klasycznego z innowacyjnymi i najbardziej efektywnymi metodami terapeutycznymi. Zaliczamy do nich terapię manualną tkanek miękkich, masaż tkanek głębokich, masaż powięziowy czy też metodę z użyciem plastrów Kinesiology Taping. Istotną częścią rehabilitacji są także indywidualne ćwiczenia – te, które mają na celu wzmacnianie, rozciąganie, równoważenie i niezwykle istotną stabilizację kręgosłupa.

Podstawą skutecznego leczenia jest indywidualne i kompleksowe podejście. Techniki i program ćwiczeń dobieramy do konkretnego pacjenta. W naszym gabinecie w Gdyni stawiamy na psychologiczną więź, staramy się spełniać oczekiwania gości.

W FizjoBalance w Gdyni znajdą pomoc:

  • osoby cierpiące na urazy ortopedyczne, bóle kręgosłupa, którym pomożemy usunąć napięcia i pozbyć się dolegliwości bólowych,
  • sportowcy, dla których ważna jest zarówno profilaktyka urazów, jak i rehabilitacja pourazowa, dzięki której powrócą do pełnej sprawności po urazie,
  • dzieci i młodzież z wadami postawy m.in. skolioza, koślawością kolan, czy obniżonym/podwyższonym napięciem mięśniowym,
  • kobiety w ciąży oraz po ciąży, które mogą skorzystać z profesjonalnych masaży dla kobiet w ciąży oraz fizjoterapii dna miednicy.

rehabilitacja gdynia

Terapia manualna tkanek miękkich

Terapia manualna tkanek miękkich polega na wykorzystaniu określonych technik manualnych, mających na celu usunięcie napięć i dysfunkcji układu mięśniowo-powięziowego ( mięśni, ścięgien, więzadeł i powięzi ).

rehabilitacja gdynia

Leczenie wad postawy u dzieci i młodzieży

Oferujemy rehabilitację dzieci i młodzieży z problemami rozwojowymi, wadami postawy, po przebytych urazach i złamaniach. Stawiamy na funkcjonalne podejście oraz indywidualną terapię dobraną dla każdego małego pacjenta.


rehabilitacja gdynia

Kinesiology taping

Kinesiology Taping to metoda stworzona przez japońskiego doktora Kenzo Kase na początku lat osiemdziesiątych , która została spopularyzowana zarówno w świcie sportu, jak i rehabilitacji.

rehabilitacja gdynia

Rehabilitacja sportowa

Rehabilitacja sportowa to szeroki dział fizjoterapii łączący profilaktykę urazów, terapię po urazach oraz przygotowanie narządu ruchu do powrotu do treningu.


rehabilitacja gdynia

Rehabilitacja ortopedyczna

W rehabilitacji ortopedycznej wspomagamy oraz kierujemy procesem powrotu do pełnej sprawności fizycznej po urazach, przeciążeniach oraz wszelkiego rodzaju dysfunkcjach narządu ruchu.

rehabilitacja gdynia

Ćwiczenia indywidualne

Siła ludzkiego ciała tkwi w mięśniach głębokich.  To one, gdy o nie odpowiednio zadbać, gwarantują sprawność narządu ruchu do późnej starości.


 
rehabilitacja gdynia

Fizjoterapia Dna Miednicy
W ciąży i po porodzie

 
Terapia skierowana jest do pacjentek po porodzie lub z zaburzeniami dna miednicy np. nietrzymanie moczu, osłabione mięśnie dna miednicy.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress