Fizjobalance – fizjoterapeuta Gdynia

Masaż ciążowy Gdynia – Fizjobalance zaprasza

Masaż w ciąży

Masaż dla kobiet w ciąży to propozycja dla wszystkich przyszłych mam, które skarżą się na bóle pleców i karku, obolałe i spuchnięte nogi i stopy. Obecnie uważa się, że panie w oczekiwaniu na dziecko mogą, a nawet powinny korzystać z masażu ciążowego. Zapraszamy więc przyszłe mamy na specjalne zabiegi do Fizjobalance w Gdyni.

W czym pomaga masaż ciążowy?

W czasie ciąży kręgosłup kobiety ulega nadmiernym przeciążeniom – najczęściej odcinek lędźwiowy kręgosłupa nadmiernie wygina się do przodu. Spowodowane jest to rosnącą masą ciała w miarę wzrostu dziecka, zmianami hormonalnymi ciężarnej, a także przesunięciem się środka ciężkości ciała. Powoduje to często przeciążenie mięśni i innych struktur kręgosłupa, powodując ból i problemy z poruszaniem się. Rosnący płód uciska również na naczynia krwionośne powodując zaburzenia krążenia, czego efektem są obrzęki nóg.

 

Masaż ciążowy ma za zadanie pozbyć się tych dolegliwości i obciążeń, tak aby cały proces rozwoju dziecka był przyjemny dla matki. Masowane jest całe ciało lub miejsca objęte bólem i wzmożonym napięciem – barki, kark i szyja, kręgosłup lędźwiowo-krzyżowy, stawy kończyn dolnych i stopy. Delikatne techniki drenażowe mają na celu również zmniejszenie obrzęków, poprzez pobudzenie krążenia i odpływu limfatycznego.

 

Masaż ciążowy pomaga również odprężyć się, zrelaksować, usunąć zmęczenie i przywrócić dobre samopoczucie przyszłym mamom. Właściwe dobranie pozycji (leżenie na plecach i na boku) zapewnia wygodę pacjentki.

 

Jednocześnie pamiętajmy, że masaż ten NIE jest wskazany w pierwszym trymestrze ciąży. Przed pierwszą wizytą wymagana jest konsultacja pacjentki z lekarzem prowadzącym ciążę oraz jej pisemna zgoda na poddanie się masażom ciążowym.

 

Zawsze przeprowadzamy dokładny wywiad z przyszłą mamą, aby się upewnić, że możemy przystąpić do zabiegu masażu ciążowego. Fizjobalance w Gdyni gwarantuje pełny komfort, przyjemną atmosferę oraz skuteczność podczas zabiegów. Z nami poczujesz się odprężona i uwolnisz się od bólu. Zapraszamy na masaż ciążowy!

Cennik

Zobacz również