logo fizjobalance

Masaż w ciąży w Fizjobalance w Gdyni

Masaż w ciąży

Masaż dla kobiet w ciąży to propozycja dla wszystkich przyszłych mam, które skarżą się na bóle pleców i karku, obolałe i spuchnięte nogi i stopy. Obecnie uważa się, że panie w oczekiwaniu na dziecko mogą, a nawet powinny korzystać z masażu.

W czasie ciąży kręgosłup kobiety ulega nadmiernym przeciążeniom – najczęściej odcinek lędźwiowy kręgosłupa nadmiernie wygina się do przodu. Spowodowane jest to rosnącą masą ciała w miarę wzrostu dziecka, zmianami hormonalnymi ciężarnej, a także przesunięciem się środka ciężkości ciała. Powoduje to często przeciążenie mięśni i innych struktur kręgosłupa, powodując ból i problemy z poruszaniem się. Rosnący płód uciska również na naczynia krwionośne powodując zaburzenia krążenia, czego efektem są obrzęki nóg.

Masowane jest całe ciało lub miejsca objęte bólem i wzmożonym napięciem – barki, kark i szyja, kręgosłup lędźwiowo-krzyżowy, stawy kończyn dolnych i stopy . Delikatne techniki drenażowe mają na celu również zmniejszenie obrzęków, poprzez pobudzenie krążenia i odpływu limfatycznego.
Masaż pomaga również odprężyć się, zrelaksować, usunąć zmęczenie i przywrócić dobre samopoczucie przyszłym mamom. Właściwe dobranie pozycji (leżenie na plecach i na boku) zapewnia wygodę pacjentki.

Masaż ten nie jest wskazany w pierwszym trymestrze ciąży. Przed pierwszą wizytą wymagana jest konsultacja pacjentki z lekarzem prowadzącym ciążę oraz jej pisemna zgoda na poddanie się masażom.

Cennik

Zobacz również