Fizjobalance – fizjoterapeuta Gdynia

12 maja 2021

Nerwobóle zazwyczaj pojawiają się nagle, w różnych miejscach ciała. Charakterystyczny piekący ból co prawda można złagodzić preparatami przeciwbólowymi, jednak nie stanowią one rozwiązania problemu. Aby znaleźć przyczynę dolegliwości, trzeba skonsultować się ze specjalistą. Na podstawie wywiadu i badań może okazać się, że przyczyną nerwobóli jest ukryte schorzenie, które wcześniej nie zostało zdiagnozowane. Terapia manualna to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia takich dolegliwości. Doświadczeni fizjoterapeuci precyzyjnie lokalizują źródło bólu i na podstawie odpowiednio dobranych technik, są w stanie znacząco obniżyć jego intensywność, a nawet całkowicie go wyeliminować.

Nerwobóle – podstawowe informacje

Oprócz piekącego uczucia, niezwykle często pojawia się drętwienie kończyn, połączone z chwilowym niedowładem. Dlaczego tak się dzieje? Jakie są główne przyczyny nerwobóli? Przede wszystkim warto przypomnieć, że ich źródłem są uszkodzone nerwy, w których powstały zmiany chorobotwórcze. Intensywność bólu przeważnie łączy się z wielkością zmian. Im są większe, tym jest on bardziej dokuczliwy. Jakie są najczęstsze przyczyny występowania dolegliwości tego typu?

W wielu przypadkach nerwy ulegają uszkodzeniu na skutek przewlekłego niedoboru witamin z grupy B. Ponadto przyczyną może być autoagresja organizmu, czyli atakowanie i niszczenie zdrowych komórek.

Sposoby leczenia nerwobóli

W przypadku gdy za nasze dolegliwości odpowiada przewlekły stres, wówczas najlepszym rozwiązaniem jest zmiana trybu życia. Terapia manualna, odprężające masaże oraz akupunktura również okazują się skuteczne. Szybkie tempo życia i ciągły pośpiech z pewnością sprzyjają powstawaniu nerwobóli, dlatego warto postawić na relaks, odprężenie, harmonię i wewnętrzną homeostazę.

Bywa również tak, że głównym źródłem nerwobóli są problemy emocjonalne. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalisty i odbycie terapii. Niekiedy taka terapia musi być uzupełniona o leki. O konieczności ich zażywania decyduje lekarz.