Fizjobalance – fizjoterapeuta Gdynia

5 marca 2021

Wielu osobom masaż kojarzy się z typową relaksacją i delikatnym ugniataniem, które zapewnia przyjemne odprężenie i rozluźnienie mięśni. Choć tego typu zabiegi również cieszą się sporą popularnością, nie wolno zapominać o typowo leczniczych właściwościach, które oferują inne techniki masażu. Doświadczeni fizjoterapeuci są w stanie pomóc nam z wieloma urazami i kontuzjami, a nawet chorobami. Z jakimi problemami można udać się do specjalisty?

 

Masaż – najlepszy sposób na ból kręgosłupa

Wypadek komunikacyjny, upadek z wysokości oraz uprawianie sportu – każda z tych sytuacji może skończyć się mniej lub bardziej poważnym urazem kręgosłupa. Konsekwencje zależą przede wszystkim od lokalizacji urazu oraz stopnia w jakim zostały uszkodzone tkanki. Wiele osób zmaga się z porażeniem kończyn oraz niedowładem. Co więcej, skutki urazów mogą być powiązane z innymi aspektami, np. zaburzeniami oddychania czy odleżynami. W takich sytuacjach jeszcze podczas pobytu w szpitalu prowadzona jest rehabilitacja pourazowa, która musi być kontynuowana po opuszczeniu placówki. Dzięki odpowiedniej technice masażu, specjalista jest w stanie pomóc nam nie tylko w sytuacji gdy odczuwamy ból pleców, ale również dyskomfort w konkretnej części kręgosłupa, np. części szyjnej lub lędźwiowej.

 

 

Złamania kości

Jeśli fizjoterapeuta ma do czynienia z osobą, która doświadczyła złamania kończyny lub jakiejkolwiek innej części ciała, masaż może być wykonywany zarówno w okresie unieruchomienia, jak i w momencie pełnego zrośnięcia się kości. W pierwszym przypadku masowana jest zdrowa kończyna oraz obszar gdzie nie znajduje się gips. Fizjoterapeuta najczęściej stosuje metodę klasyczną, dzięki której możliwe jest poprawienie krążenia krwi oraz limfy, a także zregenerowanie mięśni. Bardzo często wykonuje się drenaż limfatyczny.

 

 

Urazy sportowe

Skręcenie stawu skokowego, naderwanie ścięgna Achillesa, uszkodzenie więzadeł, a także popularne urazy w okolicach stawu kolanowego to najczęstsze skutki błędów popełnianych na treningach, a czasem po prostu nieszczęśliwego zbiegu okoliczności. W każdym z tych przypadków również pomoże nam masaż.

 

 

Masaże są zalecane również w sytuacjach gdy zmagamy się z naciągnięciem mięśni, naderwaniem ścięgien, zwichnięciami lub uszkodzeniem chrząstki. Liczba technik jest naprawdę spora, a doświadczony fizjoterapueta z pewnością dobierze najbardziej odpowiednią dla naszego przypadku, biorąc pod uwagę stopień zaawansowania urazu.