Fizjobalance – fizjoterapeuta Gdynia

30 listopada 2017

Jak przygotować się do wizyty u fizjoterapeuty?

Jeżeli nigdy wcześniej nie korzystałeś z usług fizjoterapeuty to nic dziwnego, że nie wiesz jak się do niej przygotować. Dla osób, które mają ten „pierwszy raz” przed sobą przygotowaliśmy kilka praktycznych wskazówek!

 

Zanim przyjdziesz do gabinetu …

Warto przygotować i zabrać ze sobą posiadaną dokumentację medyczną – w szczególności wyniki badań obrazowych tj. RTG, USG, MRI. To ułatwi nam diagnostykę i planowanie terapii. Jeżeli nie posiadasz badań obrazowych, nie ma konieczności byś robił je przed pierwszą wizytą!
Przygotuj również wygodny strój, najlepiej sportowy, który umożliwi Ci swobodne ruchy oraz łatwy dostęp do części ciała poddawanej terapii – na miejscu posiadamy szatnię, w której będziesz mógł się spokojnie przebrać  🙂

 

W gabinecie …

Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty składa się z dwóch etapów: wywiadu oraz badania.

 

Wywiad to nic innego jak rozmowa na temat Twoich dolegliwości, historii choroby – kiedy pojawiły się objawy, jak długo się utrzymywały oraz jaki był dotychczasowy przebieg leczenia. Na podstawie tego, terapeuta wyciągnie wstępne przypuszczenia, jaki mógł być powód Twojego problemu. Dlatego pamiętaj, że rozmowa ta wymaga od Ciebie pełnej szczerości, jak również zaufania w stosunku do nas. Naprawdę wiele rzeczy, które dla pacjenta nie mają żadnego znaczenia, dla terapeuty mogą okazać się kluczowe! 🙂

 

Drugi etap – badanie – opiera się na badaniu czynnościowym Twojego narządu ruchu. Fizjoterapeuta sprawdza ruchomość Twoich stawów, bada dolegliwości bólowe danych okolic, analizuje przyczyny pojawiających się ograniczeń.

 

Po wstępnej ocenie przechodzimy do technik terapeutycznych (terapia tkanek miękkich, terapia manualna, masaż, ćwiczenia do samodzielnego wykonywania w domu). Na koniec fizjoterapeuta ustala wstępny plan terapii oraz czas potrzebny do rozwiązania problemu.

 

W czym może pomóc Ci fizjoterapeuta?

 

Fizjoterapeuta ze względu na swoją wiedzę, doświadczenie oraz odpowiednie przygotowanie do pracy z określonymi schorzeniami może pomóc Ci w wielu dolegliwościach. Z reguły najczęściej spotykane problemy, które fizjoterapia jest w stanie rozwiązać to :

 

 

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!!!

Jeżeli masz pytania dotyczące fizjoterapii…

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat pracy fizjoterapeuty…

Chcesz pozbyć się dolegliwości bólowych, dyskomfortu, czy poprawić stan swojego zdrowia….

 

Nie wahaj się napisać do nas ! 

Z przyjemnością odpowiemy na Twój telefon, e-mail bądź komentarz na naszym funpage’u :))

Poza tym, że pomagamy naszym podopiecznym odzyskać pełną sprawność i przyjemność z życia, dbamy także o edukację osób korzystających z naszych usług!

 

Fizjoterapia pomaga każdego dnia!